TISKOVKA

Soul Ex Machina Clash aneb klubový drum&bass i o prázdninách

V brněnském klubu Perpetuum tento pátek zavládne zlomený beat. Tentokrát si na svůj mejdan pozvala místní Soul Ex Machina crew skvělého slovenského DJe a producenta Johneyho, který v rukávu nosí opravdu velmi rozmanitou selekci.

TISKOVKA

V Benešově se rodí robotické město!

Příběh letošního festivalu Let It Roll zavede návštěvníky do robotického města. Toto tajemné industriální místo v srdci Evropy je zahaleno do neprůstupného štítu. Ale vše nasvědčuje tomu, že štít slábne a první srpnový pátek se město otevře návštěvníkům ke střetu s elektronickým světem. Shlédněte mimořádné zprávy z místa konání.

TISKOVKA

Největší tuzemský elektronický festival, Let It Roll Open Air 2014, již tento pátek!

Již tento pátek se otevřou brány festivalového areálu letního Let It Roll Open Airu v Benešově. Na jedné z nejočekávanějších hudebních událostí tohoto léta, vystoupí přes 160 hudebních projektů z celého světa, doplněné o špičku české a slovenské drum&bassové scény. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní areál, který svým originálním festivalovým designem překonává hranice současných bassmusic festivalů.

VIDEO

Logistics feat. Hugh Hardie - As Sure As Sunrise

Po spolupráci se svým bratrem Nu:Tonem na projektu Nu:Logic se Logistics rozhodl přijít se svojí vlastní tvorbou a vydává album Polyphony, které se nese v Hospitalovském duchu. Podívejte se na jeho pilotní song, ke kterému je natočen i videoklip a jmenuje se As Sure As sunrise. Podívejte se jak vypadá letní party u vody podle Hospital Records.

VIDEO

Histibe - Third Millenium

Monstrózní neuro tornádo nedávno trochu rozvířilo vody na UKF youtube kanálu, kde se objevil track Third Millenium od ukrajinského a minimálně pro dnb posluchače dosud poměrně neznámého producenta Histibe. Jde o perfektně nastříhanou souhru neméně našlapaného videoklipu s nemilosrdným neuro nářezem. Možná vás taky budou při poslechu napadat myšlenky jako třeba "co je to za novou noisii?" :)

OSTATNÍ

Nový člen DrumUp crew!

Pozornému čtenáři našeho webu možná neuniklo, že se začínají objevovat články psané osobou vystupující pod pseudonymem - Gr3p. Skočil do toho po hlavě a má za sebou recenze alb jako je třeba Blackjack LP (Optiv & BTK) nebo Rituals EP (The Upbeats). Tento nový šikovný redaktor není ovšem dobrý jen za klávesnici, ale taky za mixážním pultem a je mi ctí, že Vám ho mohu oficiálně představit jako nového člena DrumUp crew!

FRESH MUSIC

Nové EP na Authentic Music mění barvy jako chameleon

Estonský producent Bone vydal na Authentic music nové EP, na kterém dokazuje, že mu opravdu není cizí žádná poloha drum&bassu.

TISKOVKA

Deset zážitků, které byste si na festivalu Let It Roll neměli nechat ujít!

Letošní Let It Roll nabízí kromě masivního line up a hromady nezapomenutelných zážitků, návraty velkých legend a především skvělou zábavu. Už víte, koho si rozhodně nechcete nechat ujít a co všechno na vás čeká? Připravili jsme pro vás 10 tipů, které podle nás stojí za to.

TISKOVKA

Vyprodaný festival plný zvučných jmen!

MasterCard Balaton Sound 2014 přilákal během 4 dní a 5 nocí celkem 145 000 fanoušků, z nichž 50 % přijelo ze zahraničí. Festivalové permanentky byly vyprodány měsíce dopředu a také live přenosy díky spolupráci s Ustream a Telekom sledovaly stovky tisíc diváků.

FRESH MUSIC

Noisia - Purpose EP

Konec června se nese v krajinách českých ve znamení vysvědčení, začátku prázdnin pro školou povinné a nějakou plánovanou dovolenou pro ty již pracující. Dobrá zpráva pro fanoušky drumandbassu by mohla být i ta, že dnes už v podstatě legendární holandské trio Noisia vydala další našlapané EP - Purpose. A rozhodně má co nabídnout!

TISKOVKA

Touchwood vystoupí na deepovém open airu nedaleko Brna

Už tento pátek 18.7. vypukne Plážová Veselice, jednodenní událost pod širým nebem nedaleko Brna. V rekreačním areálu Hálův Mlýn se rozezní deepové rytmy hned ze dvou pódií. První bude patřit housové muzice, ovšem my si povíme něco o druhém pódiu, kde zavládne drum & bass...

PARTY INFO

Icicle a jeho příběh zbloudilého Holanďana

Nebál se hudbě leccos obětovat, a opustil kvůli ní přátele i rodinu. V Británii totiž díky své produkci hrál tak často, že bylo jednodušší se tam z rodného Nizozemí přestěhovat. Sám navíc dodává, že drum & bass může být v jeho rodné zemi spíše koníčkem. V UK se mu ale stal kariérou. Přesun do Británie se však neobešel bez tesku po domově, a zejména v úvodu tak mladý Holanďan létal často domů.

TISKOVKA

Další hosté Shotgun festivalu: Deadbeat, Marcellis, Lena Willikens, Dwell On

Shotgun festival odkrývá další várku jmen letošního ročníku. Stage v režii Volnýho průběhu prezentující nejčerstvější události na zlomené scéně uvedla své hosty již před nějakou dobou. Jsou mezi nimi Akkord, Frederic Robinson, Consequence či Troy Gunner. Nyní dozrál čas představit si druhé podium. Přivítejte budoucnost rovných beatů!

TISKOVKA

Festival Let It Roll zveřejňuje časový lineup

Jeden z nejočekávanějších letních festivalů tohoto roku se blíží. Letošní ročník festivalu Let It Roll se uskuteční již 1. a 2. srpna a už teď si ho můžete podrobně naplánovat. Organizátoři zveřejnili časový rozpis, kdo, kde a v kolik hodin vystoupí na osmi pódiích festivalu.

FRESH MUSIC

Symplex - Hunter EP

Na malou chvilku si představte, že byste byli v soutěži podobné Riskuj. Vybrali jste si otázku z okruhu Česká Drum and Bassová scéna 21. století a otázka by zněla nějak takto: "Jmenujte alespoň tři české producenty, kteří v letech 2010-2014 vydali nějaký track na Citrus Recordings?" Jedna ze správných odpovědí by mohla být: A-Cray, QO a Symplex. Po dubnovém úspěchu na sub-labelu Citrusu Disturbed (o čemž jsme psali - zde) vychází nejnovější release Hunter EP!

TISKOVKA

Nový DnB projekt RAZCALS už v pátek na Flédě!

Venku propuklo léto, všude vedro, svítí nám slunko a sezóna open airů je v plném proudu. Aby jsme přes prázdniny nezapomněli, jak vypadá pořádná party v klubu, připravila si pro vás Pohon crew ve spolupráci s klubem Fléda skromnější vydání party Vendeta - Vendetku, kterou si budete moci užít přes prázdniny rovnou dvakrát. Na svoje si přijdou zastánci jak zlomeného, tak i rovného beatu. Pojďme se podívat, co nás čeká na červencovém vydání.

PARTY INFO

Breaking Point v brněnské hale Vlněna

Breaking Point je za rohem a my pro vás máme kompletní line up. Gore Tech, Disphonia, Broken Note a další djs můžete slyšet již tuto sobotu 12.7. v brněnské hale Vlněna. Vstup zdarma!

TISKOVKA

Pravidelné středy ve Stormu pokračují i o prázdninách

Pravidelné středy WEDNIGHTS  ve Storm clubu pokračují i v létě!  Přijďte na pivko na zahrádku, která je otevřena každý den již od 15:00, poté se můžete přesunout dolů do klubu, kde vám od 21:00 zahrají přední čeští DJs! Vstup je zdarma a party trvá až do ranních hodin. Klub je pro tyto akce připraven jako „Storm lounge“, což zaručí příjemnější a privátnější  atmosféru a bližší vzdálenost z parketu na bar.

TISKOVKA

Balaton Sound 2014 již tento týden!

ROZHOVOR

Exkluzivní rozhovor s Dabs: Snaha promítnout do hudby emoce mi dopadá fakt zle

Ačkoliv spolupracoval třeba s Cern a remixoval Cause4Concern, v Česku ještě nehrál. Dabs je přitom jedním z mála jmen, které pomáhají Itálii udržovat na Drum & Bassové mapě. K tomu však díky své ohromné produktivitě přispívá notným dílem. Pyšnit se proto může skladbami na labelech jako Dispatch, Horizons, či Citrus.

ČTVRTEK 05.03.2015
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(