FRESH MUSIC

Eatbrain Mix Competition 2013

To, že maďarské nakladatelství Eatbrain, které řídí výborný producent a dj v jedné osobě - Jade, vypsalo mezinárodní soutěž o nejlepší mix do letošního Podcastu 011 jste mnozí již slyšeli. Možná jste ale už nezaznamenali to, že se v mohutné konkurenci bezmála padesáti setů podařilo zabodovat českému umělci, jež vystupuje pod pseudonymem Fallen Gemini. A to už jistě za zmínku stojí! Náš server se ho rozhodl podrobit pár záludným otázkám a o celé soutěži podáváme krátké info...  

Pravidla soutěže byla víceméně velice jednoduchá a tak jen krátce. Úkolem bylo nahrát set o minimální délce 30min, prostřednictví Souncloudu/Mixcloudu nebo Youtube linku poslat na Eatbrain a to do půlnoci svátku halooween, to jest 31. října. Jedna z podmínek byla i ta, že minimálně jeden track musel být vydaný labelem Eatbrain. Pořadatelé možná nečekali takový velký zájem a po té, co se počet přihlášených setů vyšplhal na úctyhodných 49 oznámili, že porota z Eatbrain nedřívě vybere 10 finálových setů a pak teprve přenechá hlasování lidu. To bylo ovšem taky zrušeno již druhý den hlasování neboť spousta umělců měla 2x tolik hlasů než bylo poslechů jejich setů (holt každý má své věrné kamarády že? :-D pozn. red.). Finální pořadí tedy vytvořila čistě 3-členná porota (Jade/Mindscape/Chris.SU), kde si každý napsal svůj TOP 5, z něhož sestavila konečné pořadí.

Vítěz soutěže dostal mimo účast v podcastu, také možnost zahrát si na Eatbrain Night, konající se dne 30.11.2013 v Budapešti v klubu A38 Hajó po boku Neonlight, Mindscape a Jade.
   
Konečné pořadí djs v Eatbrain Mix Competition 2013:
1. Fallen Gemini (CZ)
2. Plague (USA) Plague – Plague-eatbrain-mix
3. Adept (USA) Adept_sound – Eatbrain-competition-mix
4-5. Axon Hill (D) Axon-hill – Eatbrain-dj-competition-axon
4-5. Wingz (AT) Markus-kocar – Wingz-eatbrain-dj-competition
6-7. BOC (H) www.mixcloud.com/adamboc/boc-eatb…competition-mix/
6-7. Wikki (H) Wikki – Eatbrain-dj-competition-mix
8-9. C-Joo (F) www.mixcloud.com/remysejourne5/c-…competition-mix/
8-9. Yosutebito (USA) Yosutebito-baby-donkey – Eatbrain-dj-competition
10-11. JaA & Antera (F) www.mixcloud.com/jaaantera/eatbra…competition-mix/
10-11. MC Fly DJ (F) Mcflydj – Eatbrain-dj-contest-mix


5 otázek pro Fallen Gemini:
1. Ahoj tak pro začátek se nám trochu vlastními slovy představ. Odkud jsi? Jak dlouho se věnuješ Drum and Bassu? Co Tě k němu přivedlo? Jakou preferuješ techniku při hraní?

FG: Ahoj, jmenuju se Vašek Mrkvička a jako DJ si říkám Fallen Gemini. I když jsem původem z východních Čech, celý můj život je spojený se severočeským městem Děčín. K drum & bassu jsem se dostal někdy v roce 2008, to mi bylo 19 a od té doby mě nepustil. Přivedl mě k němu server wayoutdc.cz, kde místní mladí autoři sdíleli své umělecké pokusy, ať už se jednalo o literaturu, fotky či hudbu. V hudební sekci jsem narazil na track The Unwanted od producenta a DJe, co si říká Wrm (ten je momentálně jedním z mých nejlepších kamarádů a také kolega z DCGround crew, se kterou pořádáme drum & bassové akce tady v Děčíně). O vlastní hraní jsem se pak začal pokoušet o 2 roky později a to jako laptop DJ, protože na vlastní techniku nebyly peníze a protože jsem tou dobou studoval v Brně, neměl jsem ani moc šancí chodit k někomu trénovat. Každopádně v březnu loňského roku mě vzali kluci z DCGround crew mezi sebe a já dostal příležitost pravidelně hrát na akcích, což mě donutilo dál na sobě pracovat a postupně jsem přešel na hraní z CDJs, nejdřív jsem se naučil hrát ze dvou, teď už se snažím zdokonalovat ve hraní ze tří. Jinak při hraní nejradši doubledropuju, takže se snažím, aby to do sebe všechno nějak zapadalo a zároveň aby to bylo aspoň trochu originální. Od toho se pak odráží jak moje selekce, tak i technika mixu. A samozřejmě se snažím i o to, aby to bavilo lidi, co si mě přijdou poslechnout.


2. Eatbrain Competition byla velká mezinárodní soutěž, které se ve finále zůčastnilo 49 soutěžních setů což není zrovna málo. Byla to Tvoje první soutěž nebo jsi se účastnil i nějakých tuzemských soutěží a jestli ano s jakými výsledky?

FG: Před Eatbrain Competition jsem se účastnil už několika soutěží, tuzemských (Let It Roll a Double Trouble) i zahraničních (Kerb-Clothing), párkrát jsem se i umístil mezi 5 nejlepšími, ale tohle byla moje první výhra. A aby toho nebylo málo, o týden později se mi povedlo vyhrát i Double Trouble soutěž, kterou pravidelně pořádají kluci z Drumbassterds.cz crew (to bylo potřetí, co jsem se účastnil), takže listopad byl pro mě jako ze snu. Občas mám pocit, že někteří lidé na takové soutěže pohlíží s despektem, ale podle mě je to pro málo známé/začínající DJe jedinečná možnost ukázat, co v nich je a určitě stojí za to si to vyzkoušet, protože i v případě, že nevyhrajete, vás to vždycky posune.


3. Tvůj bezmála dvouhodinový set je plný teda alespoň podle mě skvělých nápadů a spousta kombinací, které spolu naprosto úžasně fungují a do toho téměř vše v doubledropech což naprosto zbožňuju. Bylo to vykrystalizování nějakých Tvých dlouhodobých nápadů co jsi měl v hlavě? Nebo jsi otevřel čistý bílý "tracklist“ a řekl si: „Tak a teď udělám soutěžní set, ze kterého si všichni sednou na p***l!?“. Jak se Ti na setu dělalo a co nám o něm můžeš prozradit?

FG: Díky moc! I když jsem s tím setem byl po nahrání celkem spokojený, tak jsem nečekal, že vzbudí tak velký (a pozitivní) ohlas. Já jsem vlastně ke všemu, co dělám, dost kritický, hraní a sety nevyjímaje, takže mě to celé dost překvapilo a zároveň potěšilo. Jinak ten set vznikal přibližně měsíc, částečně obsahuje nápady, které už jsem měl v hlavě nějaký čas nebo jsem je už někdy už vyzkoušel při hraní naživo, ale větší část vznikla až během toho měsíce, kdy jsem na tom pracoval. 3 týdny jsem postupně sestavoval tracklist, neustále přidával, měnil a vyhazoval tracky, než jsem došel k finální verzi. Pak následoval ještě další proces, kdy jsem postupně zkoušel různé možnosti jak co do sebe namíchat, aby to znělo co nejlíp, ten trval lehce přes týden. Nakonec se mi to povedlo nahrát asi na třetí pokus. Na můj vkus je tam pořád celkem dost nepřesností, ale v tu chvíli jsem si nevěřil na to, že bych to dokázal za těch pár dní zbývajících do deadline nahrát líp. Snažil jsem se, aby to byl nářez hodný Eatbrainu, zas na druhou stranu jsem to nechtěl mít přeplácané nebo naopak moc na jedno brdo, takže jsem tam nacpal i deepovější sekci, aby posluchačům už po hodině nebouchla hlava.


4. Čtvrtá otázka je téměř předvídatelná. Jak sis užil Eatbrain Night v Budapešti? Jak se hrálo? Jaká byla cesta a jaké byly dojmy a pocity?

FG: Celé jsem si to užil parádně! Cesta byla náročná, protože jsem během páteční noci absolvoval ještě hraní na Double Trouble v Crossu a na naší akci !Grounded v Děčíně, kde jsme hostili Stealtha. Po necelých 2 hodinách spánku jsem už byl zase ve vlaku a směřoval do Maďarska. Tam jsem dorazil navečer před pátou, stihnul jsem ještě trošku dohnat spánkový deficit na hotelu a pak to začalo. Protože v klubu před samotnou Eatbrain night probíhal nějaký rockový koncert, Jade mě a Tobiho z Neonlight vzal nejdřív na večeři, pak jsme šli omrknout klub, zatímco se připravovala stage a to už mě čekalo samotné hraní. Začínali jsme se zpožděním, takže jsem hrál někdy od půlnoci do půl druhé, což pro mě bylo tak akorát. Klub parádní, je to na odstavené lodi, takže to má styl a v podpalubí je dobrá akustika, která je perfektně uzpůsobená na tamní soundsystem. Bez debat to byl nejlepší zvuk, na kterém jsem měl kdy možnost hrát a dost možná to byl zároveň i nejlepší zvuk, co jsem kdy slyšel. Prostě paráda. Nic jsem vyloženě nezkazil, takže i vlastní pocit z hraní jsem měl dobrý a reakce lidí mě v tom utvrdily. Zbytek večera jsem si pak taky užil naplno, Mindscape, Neonlight i Jade patří k těm nejlepším drum & bassovým DJům současnosti, takže bylo parádní je zase jednou vidět v akci. No a publikum tam má Eatbrain opravdu domácí, během prvních 15 minut se tam nahrnulo přes 500 lidí a v podstatě všichni vydrželi až do konce (do půl šesté). Poslední půlhodinku si navíc dali Jade s Tobim b2b set, který to všechno krásně uzavřel. Půlku neděle jsem prospal, pak jsem si šel prohlídnout Budapešť, večer mě ještě Jade vzal na krátkou projížďku po městě...no a v pondělí mě pak zas čekala celodenní cesta zpátky. Určitě to za to ale stálo, rozhodně to byl můj zatím největší zážitek.


5. Co bude dělat Fallen Gemini dál? Vítězství v této soutěži Tě jistě posunulo o kousek dál. Zaznamenáváš nějaký zvýšený booking? Zkoušíš třeba i produkci nebo se věnuješ jen dingu zatím? Kde Tě v nejbližší době můžeme slyšet? 

FG: Momentálně mám do konce roku v plánu už v podstatě jenom odpočinek. Koncem listopadu jsem namíchal svůj poslední letošní set, před Vánoci možná společně s klukama z DCGround crew dáme tradiční vánoční besídku/stream ze studia, 27. prosince nás pak čeká hraní v Le Mirage na Ípáku v Praze...a to je všechno. No a v novém roce je ještě jistá další !Grounded, kde poslední lednový pátek (31.) hostíme Pixieho. Mimo to mám kalendář zatím prázdný, i když nějaký booking už se snad rýsuje...

Fallen Geminy on Eatbrain Night

https://soundcloud.com/eatbrain
https://www.facebook.com/Eatbra1n
https://soundcloud.com/fallen-gemini
https://www.facebook.com/fallen.gemini.dcg

Eatbrain Podcast 011 by Fallen Geminy

PONDĚLÍ 25.05.2020
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(