FRESH MUSIC

Critical se vrací ke kořenům s Underground Sonics

Britský label Critical Music vydal na konci ledna svou nejnovější kompilaci, která nese jméno Underground Sonics. Zvolený název je příznačný, protože v tracklistu najdeme pro Critical v dnešní době netradiční a spíše undergroundové skladby.

Artwork

Zakladatel labelu Kasra, jehož jméno je v poslední době skloňováno ve všech hudebních pádech, se rozhodl začít rok 2014 albem, které potěší všechny fanoušky starého Criticalu. Tato značka totiž zaznamenala v posledních letech určitý posun v hudbě, na kterou tiskne svůj klasický oválný znak. Od legendárního Sabreho alba z roku 2010, Aria EP od Rockwella nebo dalších spíše experimentálních počinů až k čistě dancefloorovým trackům od Emperora nebo Mefjuse. Celkově se dá říct, že Critical se posunul blíže k mainstreamovějšímu a tvrdšímu zvuku, který zajišťuje velkou popularitu ale i možnost občas se vrátit ke kořenům a nabídnout nově nabytému posluchačstvu něco, co by při současném kurzu nečekalo.

A právě do této role se staví i aktuální kompilace Underground Sonics. V tracklistu jsou k vidění v podstatě staré známé tváře posledních let Criticalu ale většina z nich se pohybuje v trošku jiných hudebních polohách než na jaké jsou jejich fanoušci zvyklí.

Vybrat z tohoto CD jeden track, který by se dal označit za vlajkovou loď releasu je těžké ale zajímavých je jich hned několik. Překvapivě klidná a melodická se jeví například kolaborace legendární Noisie s novozélandskými The Upbeats. Nedá se nezmínit ani instant klasice Lef Dem od osvědčené dvojice Sam Binga a Redders, které se dostalo i vlastního klipu.

PÁTEK 19.04.2024
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(