FRESH MUSIC

Český label Authentic Music sbírá úspěchy se svojí novou kompilací

V poslední době nejzářivější hvězda mezi českými labely - Authentic Music vydal minulý týden svůj zatím největší release. Gates of Dawn je kompilace, ve které se snoubí známá jména evropského Drum&Bassu s talentovanými producenty z našich zeměpisných šířek.

Cover

Je tomu už pár let, kdy vznikl český label Authentic Music. Něco o jeho historii a vývoji si lze přečíst například v článku, který před časem vznikl k příležitosti vystoupení jeho dvou zakladatelů Peejaye a Panoramy v Brně.

V něm se dá mimo jiné dočíst, že jejich cílem je aby se Authentic stal se nejlepším českým labelem. Je nutno poznamenat, že právě novou kompilací Gates of Dawn udělali směrem k splnění tohoto cíle opravdu velký krok. Už jenom výpis umělců naznačuje, že tato kompilace naprosto přesahuje hranice tuzemské hudební scény. Jména jako Arp XP, M-Zine & Scepticz, Cursa nebo Hybris jsou k vidění spíš na releasech anglických labelů jako jsou Metalheadz, Renegade Hardware nebo Samurai Music. Není se tedy čemu divit, že album podporují takové legendy jako je Hype nebo Ulterior Motive.

Kromě zahraničních jmen nechybí na kompilaci ani skladby od vycházejících českých hvězd A-Craye a Owera. Nezapomnělo se ale ani na naše východní sousedy. Trilo s Majectem se blýskli skvělým halftempovým trackem. Slovenský producent Entita, který je podle mnohých objev roku, zase přivedl na svět skvělý deepový roller.

Můžeme jen doufat, že to klukům z Authentic Music to půjde stejně hezky od ruky jako doposud, protože kompilací Gates of Dawn hodně zvedli kvalitativní laťku české Drum&Bassové scény.


PÁTEK 19.04.2024
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(