FRESH MUSIC

Optiv & BTK - Blackjack LP

Asi nejčastejší status, který nahazuje BTK na facebook zní : "In the studio with Optiv"...a tahle spolupráce rozhodně přináší svoje ovoce. Po té co v roce 2011 dali síly dohromady, nám kromě několika EP a úspěšném Dirty Tricks LP představují druhé neurofunkové album s názvem Blackjack, které vyšlo 23.6.2014 na legendárním labelu Virus Recordings. O cover se postaral sám Optical.

Švýcarský Optiv, vlastním jménem Edward Holmes je členem legendárních Cause4Concern, na scéně se pohybuje zhruba 16 let a vydává od roku 2002. Brazilec BTK (Vinicius Honorio) jako dj hraje již od roku 1999, ale první releasy mu začly vycházet až v roce 2009. I přes obrovskou vytíženost, zvládají oba tito mágové šéfovat svoje vlastní labely.

Optiv se stará o Red Light, který založil v roce 2003 a BTK spravuje Dutty Audio (2010). Optiv poslední dobou dělal také pár tracků s kolegou z Cause4Concern - s label manažerem CZA, ale jinak jeho jméno vidíte neustále s tímto usměvavým brazilcem a my jsme rádi, protože společně jim to opravdu svědčí.

Blackjack LP obsahuje 13 tracků a příznivcům jejich specifického soundu, díky kterému se na první poslech odlišují od zbytku scény, bych album rozhodně doporučil.
Osobně se přiznám, že jsem od alba čekal víc, a i když na druhou stranu nedošlo k žádnému většímu zklamání, rozhodl jsem se "vypíchnout" jen pár tracků.

Legendární Virus MC Ryme Tyme se předvedl v pecce nesoucí stejný název Blackjack.
Ground Shaker, který  podpořil neméně známý MC Nuklear moc pěkně šlape.
Intruder (vetřelec) je track, na kterém spolupracovali s maďarským Mindscapem, a že přiložil ruku k dílu je tam parádně slyšet. Dlouho očekávaný dubplate Shredder je podle mě rozhodně nejlepším trackem na albu. Dost podobný je track Dirt Box...u obou nikdy nezůstávám v klidu a určitě najdou svoje místo v našich setech. Nemesis, na kterém mají svoji zásluhu BTK a Mindscape trochu připomíná Swag od DC Breaks, ale rozodně se nemá za co stydět.
Za zmínku také stojí tracky That Sound a Weapon of Choice.

Na albu najdete také kolaborace s Black Sun Empire u tracku Heartshaped a Mindscape do třetice u Goin' In.
 Buy Digital:

Beatport - po.st/BlackjackrzaVjG
iTunes (worldwide) - po.st/BlackjackiOy1zI
Trackitdown - po.st/Blackjack9HsBSO
JunoDownload - po.st/BlackjackeLSYRf

Buy Vinyl 2x12" + CD:

Redeye Records - po.st/Blackjack7ma2nn

Odkazy:

Optiv Facebook - https://www.facebook.com/djoptiv?fref=ts
Optiv Soundcloud - https://soundcloud.com/optiv

BTK Facebook - https://www.facebook.com/djbtk?fref=ts
BTK Soundcloud - https://soundcloud.com/btk

Red Light Records - https://www.facebook.com/redlightrecords?fref=ts
Dutty Audio - https://www.facebook.com/duttyaudio?fref=ts


STŘEDA 27.09.2023
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(