FRESH MUSIC

Jde mně o hudbu, ne o pózu, říká Sayko z Razcals

Pokud byste někde na plakátě zahlédli nápis RAZCALS, nenechte se snadno poplést. Nejedná se v tomto případě o legendární hip-hopové uskupení, nýbrž o fúzi dvou brněnských djů a producentů. Jeden z nejdéle hrajících českých djs Sayko z Redrumu spojil síly s Afterlife -  talentovaným plnokrevníkem ze stáje Pohon crew. Nyní jim již pod jednotným názvem vychází první EP - Nightfall. Při té příležitosti jsem oba kamarády trochu vyzpovídal, abych fanouškům drumandbassu přiblížil jejich sdílený záměr a vizi společného snažení. 

logos
SaykoAfterlife

Datum vydání: 8
.9.2014
Label: Deafmuted Records

Tracklist:
1. Nightfall 
2. Escape
3. Red Planet

Buy DIGITAL: BeatportRozhovor s Razcals:
1. Ahoj kluci, Nightfall EP je sice váš první společný počin, který jde ven ale oba dva máte už produkčně něco za sebou a jste ostřílení hoši. Jak vnímáte tuto novou spolupráci a jaké máte jako Razcals hudební vize?

Sayko: Aloha! Já jsem vyloženě spokojen, neboť víc hlav víc ví. Děláme dnb, co nás baví, a který nám tu chybí. V posledních letech jsem měl problém hrát něco nového, neboť mně moc tracků tak nějak vůbec nesedí. Ono je to taky proto, že já nikdy nebyl na to mainstreamové pseudo-dnb pozérství, které se tu teď nosí. Takže jsme se vrhli na neurotech, jak já s oblibou uvádím. Je to hlavně techstep, ale se špetkou neura, rollovacím rytmem a našlápnutou basou. Sice to není tak úplně zvukově inženýrská záležitost, ale myslím, že ty tracky mají duši a šmrnc. No a to je pro mě osobně mnohem důležitější.

Afterlife: Čau. Já jsem nadšený. Naše společná práce má úplně nový rozměr. V podstatě je to taková vize toho, co nám už tak nějak v drumandbassu chybí. Někteří si možná řeknou, že jsme se vrátili trošku nazpět (back to the oldschool, back to the roots), ale pro mě je to spíš takovej trueschool ...

2. Celé EP včetně úvodního tracku má společný název. Má to pro Vás nějakou symboliku? Proč zrovna Nightfall?

Sayko:
No Psyek si na label vybral dva tracky a já k tomu přihodil ještě jeden. Popravdě, vůbec jsem neměl zdání o názvu a ani ho neřešil. Jak jsem psal už v první odpovědi - jde mně o hudbu, ne o pózu. A nemá to žádnou zvláštní symboliku...

Afterlife: Jak se to vezme. Skladbu pojmenoval Martin a já souhlasil i s názvem EP ...

3. Jelikož sleduju dění na vašich soundcloundech tak vím, že toho máte za poměrně krátkou dobu v zásobě více než požehnaně. Můžeme se ještě tento nebo příští rok těšit na nějaké releasy, EP popřípadě album?

Sayko: Tak to nezáleží zas až tak na nás. Když se objeví nějaký slušný label, neměl by být problém ... :-)

Afterlife:
Tak my jsme v současné době k nezastavení. Určitě toho bude ještě hodně. Pracujeme skoro každý den, proto to tak odsejpá. Navíc každý z nás má spoustu věcí tak nějak v šuplíku. Znáš to ...

4. Vaše EP vychází pod českým labelem Deafmuted Records. Zkoušíte návázat spolupráci i s některými "známějšími" labely nebo hodláte spíše dále jednat s tuzemskými labely? Jste oba jistě milovníci vinylů, chtěli byste dostat některý Váš track na placku?

Sayko: Obeslali jsme pár pro nás zásadních labelů a čekáme na reakci. Deska je samozřejmě super ale popravdě, když tak sleduju současné dje, tak nevím, pro koho by se ta deska dělala ...

Afterlife: Jasně, zkoušíme ale asi málo pracujeme. Tak nějak mám pocit, že na promu a posílání labelům celkem stagnujeme. Uvidíme, jak to bude. Nebudeme předbíhat. Každopádně se nebráníme českým ani zahraničním labelům. Nějakým způsobem se to k lidem dostat musí.

5. Poslední otázku mám jako vždy aktuální TOP 5. Jak to aktuálně vidíte v tento moment?

Sayko:
Já dám jen naše tracky, neboť je vždycky rád hraju a fakt tepou, ale protože můžu jen pět, tak jsem vybral tyhle. Na party hraju úplně všechny a pořád přibývaji. Třeba teď se dodělavá track Waveform a ten je kvalitne nasrano pokopanej ... :-)
1. Razcals - Typhoon
2. Razcals - Bad Dream
3. Razcals - Droid
4. Razcals - Paranormals
5. Razcals - Descent

Afterlife:
1. Razcals - Bad Dream
2. Razcals - Amulet
3. Razcals - Droid
4. Phace & Misanthrop - Nordwand
5. Noisia - Redshift

Links:
http://www.redrumcrew.cz/
http://www.pohon.cz/
https://soundcloud.com/sayko
https://soundcloud.com/afterlifednb
Afterlife Facebook
Sayko Facebook
http://www.sayko.org/

Nightfall EP

PÁTEK 09.12.2022
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(