PARTY INFO

Představujeme Technimatic: mistry klasického liquid funku

Návrat tradičního liquid funkového zvuku z přelomu tisíciletí. Přesně tím drum & bassovou scénu okouzlila dvojice Technicolour a Komatic, dnes již známá spíše jako Technimatic.

text: Fallen Gemini

Za první kroky by se dal považovat jejich singl Daydreamer / Skyline Boulevard, který vydali v roce 2010 na Technique Recordings. Jejich nesmazatelný otisk však najdeme i u labelů jako Rubik, Celsius, Fokuz, Integral, Viper, Spearhead, SGN:LTD a čerstvě také na legendárním vydavatelství Shogun Audio.

Dvojice se poprvé potkala v rámci produkční sekce fóra Drum&Bass Arena. Oba tvoří a preferují podobný, na melodii orientovaný liquidfunk. Ten ze všeho nejvíc připomíná materiál, který na přelomu tisíciletí vycházel pod křídly Hospital Records. Nejprve si proto začali vyměňovat produkční nápady a poznatky, což o pár let později vedlo ke spojení sil.

Vezměme to ale pěkně popořadě. Právě label Technique Recordings je podepsán pod prvními singly Petera „Technicoloura“ Rogerse, ale i pod prvními skladbami dua, které tvoří ještě Andy „Komatic“ Powell.

Díky prvnímu singlu se pak dostali i do hledáčku samotného DJe Frictiona, který je upsal pro SGN:LTD. Tedy pro dceřiný label Shogun Audio, kde jim o necelý rok později vyšel první singl Those Feelings / Changeling.

V roce 2012 je Friction exkluzivně upsal, a my se mohli těšit ze singlů We Were Always One / The Glow a Unfinished Business / She Knows It. Ve spolupráci s vokalistkou Jayma jim následně vyšel i singl Stay u Spearhead Records, Technicolour si tamtéž střihl sólovku Centrifuge / Winter Rose a Komatic zase The Open Choice / Earth Turns na Celsius Recordings.

V průběhu kariéry také remixovali přední liquid funkové producenty. Třeba průkopníka inteligentního drum & bassu LTJ Bukema (Music), švédského mága Seba (Nightrider), nejvýraznějšího představitele zámořské melodické scény Random Movement (Dropping The Chips), Bceeho jako šéfa Spearhead (Beyond Belief), či brita LSB (All Of My Love).

Od roku 2013 pak pracují výhradně společně a to jako Technimatic. Pod tímto pseudonymem si celý liquid funkový svět podmanili svými Mirror Image EP (Spearhead) a Intersection EP (SGN:LTD).

Na podzim jim také vyšly první tracky na labelu Shogun Audio. Konkrétně Bristol v rámci kompilace Way Of The Warrior 2 a později také Solace v rámci zatím posledního (čtvrtého) dílu ze série Shogun Evolution EPs.

Rok 2014 znamená definitivní přesun na značku Shogun Audio. Tam jim nejprve v průběhu jara vyšly dva singly Night Vision / Chasing A Dream a Like A Memory (o vokály se postaral Pat Fulghoni) / Not A Perfect Love. V létě pak konečně i debutové album Desire Paths, které se dočkalo vřelého přijetí napříč scénou.

Své nové album přijedou v pátek 21. listopadu představit i českému publiku a to v rámci Authentic Music Night ve Storm Clubu. Během večera vás také přesvědčí o tom, že jejich schopnosti za pultem jsou s těmi producentskými přinejmenším srovnatelné. Technimatic totiž vynikají parádními DJskými sety s pestrou selekcí napříč celým drum & bassovým spektrem.

Authentic Music Night @ Storm Club, 21. 11. 2014
Technimatic (UK/Shogun Audio), Brooklyn (CZ/ Subtitles Music), Rudeboy, Hemoglobin, Blofeld a HDS

vstup do 22:00 zdarma, poté 100,-
událost na Facebooku: http://on.fb.me/1oEO7K1

PONDĚLÍ 27.05.2019
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(