ROZHOVOR

Exkluzivní rozhovor s The Upbeats pro Drum UP

Už v pátek 14. listopadu oslavíme 11. výročí party Drum UP v olomouckém klubu S-Cube. Headlinovat tuhle speciální "NEW ZEALAND MASSIVE" edici bude kromě TREi-e i Dylan aka Downie Wolf s producentského dua The Upbeats. Jestli vás zajímá, co zrovna chystají nebo jejich netradiční TOP5, přečtěte si následující exkluzivní rozhovor.

For english version scroll down --->

1. Čau Dylane, jak se máš? Těšíš se na další hraní v Česku?

Čau! Jo moc dobře, díky. Zrovna jsem na cestě z Milána zpátky do Londýna po skvělé party, možná s trochou kocoviny haha.

Jo moc se těším zpátky do Česka, pokaždé když tam hrajeme je to hustá party.

2. Vaše poslední vystoupení na festivalu Let It Roll Open Air bylo epic! Pro spoustu lidí byl váš set nejlepší na festivalu. :) Máš rád české publikum?

Díky! České publikum je vždycky skvělé a LIR se se pořád a pořád zlepšuje. Jednoznačně jedno z našich nejlepších vystoupení tohoto roku.3. Budeš headlinerem party Drum UP společně s TREi-em, jak dlouho se znáte? Oba žijete ve Wellingtonu že jo?

S Treiem se známe už moooooc dlouho – asi tak 10 let. Máme za sebou hromady společných vystoupení, turné, tracků a jednu dobu s námi vystupoval na kytaru v The Upbeats LIVE show. (náš tajný metalista!!)

4. Co jiné styly než dnb? Viděl jsem, že chystáte vydat nějaký hiphop je to tak?

Jo skládáme i spoustu jiné hudby než dnb – je to super na to, aby člověk zůstal svěží a může to být inspirující právě i pro drum and bassové tracky. Pod přezdívkou Lost and Found jsme za poslední rok vydali spoustu věcí na naší Soundcloud stránce(zdarma ke stažení), což jsou náhodné útržky naší produkce mimo spektrum 170 bpm. Ten hiphop je pod jménem Society of Numbers a naše první EP půjde ven v následujících měsících a další přijde potom. Taky jsem udělal nějaký glitch hop jako K-lab & D-wolf pro Adapted Records. K tomu další hromada náhodných věcí, které plavou ve studio v různých formách haha…

5. Váš poslední release na labelu Blackout je super. Na čem zrovna děláte a kdy můžeme čekat další release? Na LIRu jsme slyšeli spoustu dubplatů…ale obzvlášť nás zajímají kolaborace s Mefjusem a Inside Infem a taky váš remix Planet Dust, nezdá se nám to? :)

Poslední dobou jsme byli docela zaneprázdnění prací na novém materiálu, nejnovější věc co jsme vydali bylo společné EP se Shapeshifter. Zrovna přemýšlíme nad dalším albem a pár dalšími věcmi před ním – na to se teď soustředíme nejvíc. Ta kolaborace s Mefjusem a Inside Infem je další věc, ale obávám se, že nejsem schopen říct, kdy to vyjde…ale snad brzo! A jo, ten Planet Dust remix…to je ale příliš tajné haha ;)6. Jak odpočíváš? Jaký je tvůj způsob odpočinku po hraní v klubech?

Miluju surfování, to je ten nejlepší způsob jak se odreagovat a zapomenout na všechno, což ale teď moc nedělám, protože posledních 6 měsíců žiju v Londýně.

7. Jaká byla nejšílenější party na které jsi hrál?

Je to už pár let zpátky, hrál jsem v Portoriku v jednom fakt hrozném klubu, takový jakýsi šílený bar pro potápěče na střeše a po 10 minutách hraní celou party ukončila ozbrojená policie. Měli tam asi nejhorší techniku na kterou jsem v životě hrál, takže to vlastně nebylo tak špatné, protože jsem si nedokázal představit hrát na tohle hodinový set. Úlet byl, že to bylo asi 4 hodiny cesty tam a zpátky po rozbahněné a děravé cestě.

8. Pojďme zpátky ke kořenům, proč drum and bass? Je to nějaký zajímavý příběh?

Ani ne, haha! Potkal jsem se s Jeremym na střední a on mě k tomu dostal – vlastně jsem ho nejřív nenáviděl, ale postupně si zvykl.9. Který producent/umělec je pro tebe největší inspirace?

Hmm asi nemůžu jmenovat jen jednoho – těch vlivů je moc z různých směrů. Kámoši, umělci u kterých jsem vyrůstal a taky lidi co nemají s hudbou nic společného můžou být tou inspirací.

10. Můžeš nám prozradit svojí aktuální TOP5?

TOP5 čeho? Ok tohle je nuda tak trochu jinak.

TOP5 Upbeats LAN PARTY her:

1. Heroes of newerth
2. Dungeons and dragons online
3. Micro machines on ps2 (multiplayer)
4. Baldurs gate
5. Command and Conquer: Generals

Díky za tvůj čas a uvídíme se na Drum UPu!

V pohodě – jo uvidíme se tam!

ENGLISH version --->

1. Hi Dylan, how are you? Are you looking forward to your next gig in the Czech Republic? 

Hi! Yeah very well thanks - actually just flying from Milan back to London after a wicked night there. Maybe a little hungover, haha. 
Yes I’m really keen to get back to the Czech republic, it’s seems like every time we play there it’s a sick party.

2. Your last gig at the Let It Roll Open Air Festival this summer was epic! We heard many shouts to your set as the best from the whole festival. :) Do you like czech crowd?

Thanks! Yeah the Czech crowd is amazing every time pretty much, and LIR just keeps getting better and better. Definitely one of our favourite shows of the last year for sure.

3. You are going headline the Drum UP with Trei, how long do you know each other? You are both living in Wellington right?

We go waaay back with Trei - probably known him for 10 years + now. We’ve done heaps of touring, partying, and writing music together with him over the years and at one stage he joined us as part of the Upbeats ‘Live’ show on guitar (Secret shredder!!).

4. What about some other styles than dnb? I see you are going to release a hip hop stuff right?

Yeah we write a whole bunch of other stuff aside from Dnb - its nice to keep things fresh and can be inspiring to bring influences from doing that into our Drum and bass tunes. We released a whole bunch of stuff last year under ‘Lost and found’ on our sound cloud page (that you can download for free) that are just random bits of music falling outside the 170 bpm realm. The Hip hop stuff is under the name ’Society of numbers’ and we are rolling out the first EP for that in the next few months with more to follow. Also did some glitch hop under K-lab & D-wolf on Adapted records - plus a whole bunch of other random shit thats floating around the studio in some form or another haha…..

5. Your last release on the Blackout is great stuff. What are you currently working on and when can we expect your next new release? We heard many dubplates Let It Roll... We are especially interested in the collaboration with Mefjus and Inside Info and what about Planet Dust (The Upbeats) - is it real? :)

We have been pretty busy lately trying to get new material together, and the last release we did was actually a collaboration EP with Shapeshifter which has just dropped. Currently there’s talk of a new Upbeats LP and couple of new things before that - so that’s the main focus right now. The collaboration with Mefjus and Inside info is another tune in the works but I’m afraid i couldn’t say when this will be released .. but hopefully soon! And yeah that Planet dust remix….that’s way too top secret haha ;)  

6. How do you rest? What is your way to relax after playing in clubs?

I love to surf normally - that’s the best way to chill out and forget about everything, but it’s not really happening so much lately as I’ve been living in London for 6 months now. 

7. What was the craziest party you have ever played at?

I played a show quite a few years ago back in Puerto rico that was in a really dodgy venue, like some sort of sketchy roof top dive bar, and it got shut down by armed police 10 mins into my set. It was one of the worst Dj setups i’ve ever had to play on so I was actually kinda stoked that it got cut short ‘cause I have no idea how I would’ve done even an hour playing on that. Only bummer was it was 4 hours of driving on muddy pot holed roads to get there and back … 

8. Lets move back to the roots, why drum and bass? Is there any interesting story behind?

Not really, haha! Me and Jeremy met in high school and he got me into it - actually I hated it at first but slowly I came around.

9. Which producer/artist is the biggest inspiration for you?

Hmm there’s not really one person in particular - but it comes from all around. Peers, older artists I grew up listening to, and even people not necessarily involved in music can be inspiring.

10. Can you tell us your actual top5?

Top 5 what? Okay gonna hijack this one as it’s vague.

Top 5 Upbeats LAN PARTY games:

1. Heroes of newerth
2. Dungeons and dragons online
3. Micro machines on ps2 (multiplayer)
4. Baldurs gate
5. Command and Conquer: Generals

Thank you for your time and see you at the Drum UP!

No worries - see you there!

NEDĚLE 26.03.2023
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(