TISKOVKA

Festival Sziget startuje příští týden a našlapaný program doplňují nejen Rudimental

Již brzy se otevřou brány obřího festivalu Sziget (10.8. – 17.8.2015), na který míří hudební hvězdy z celého světa. Už od pondělí 10.8., Sziget servíruje fanouškům speciality a parádní show, které vévodí koncert Robbieho Williamse. Hvězdný program se jmény Florence and the Machine, Kings of Leon, Avicii, Martin Garrix, Ellie Goulding, Kasabian, Limp Bizkit, Foals a řadou dalších nově doplňují Rudimental. Festivalový rej a koncerty mohou Szigeťani sledovat či sami prožívat na více než 50 místech festivalového ostrova uprostřed Budapešti. DNB scénu budou dále reprezentovat: Hospitality presents Camo & Krooked, High Contrast, Fred V & Grafix, Danny Byrd, Dynamite MC, DJ Marky & Stamina MC, Chris.Su, Sigma LIVE a další.

Přestože se podařilo pro letošní rok navýšit kapacitu areálu, mizí vstupenky rekordním tempem. Předprodej vstupenek ZDE - www.szigetfestival.cz/tickets/category/entry-ticket

Jako poslední položku programu hlavního pódia jsou pozváni Rudimental a jejich pop & drum´n´bass. I pro druhou největší scénu je tu doplnění, obří stan se scénou A38 pro 15000 diváků, jsou belgičtí indie-popoví Balthazar (https://www.youtube.com/watch?v=qwi6POwtfnc ).  Do programu se navíc vrací i obří stan Telekom Aréna, zaměřený na současnou taneční scénu s hvězdami Alesso, W&W, Blasterjaxx, Nervo a řadou dalších. Nechybí však spousty nových a mladých nadějných kapel z celé Evropy, které doplnily v program festivalu. Kompletní seznam se stovkami  položek naleznete zde - (www.szigetfestival.cz/programs/program_2015 ).

Výběr těch největších hvězd dle dnů:

Po 10.8. – Robbie Williams, Irie Maffia, z ČR Ghost of You

Út 11.8. – Florence & The Machine,  Asaf Avidan, Babylon Circus, Kensington, Future Islands, Infected Mushroom

St 12.8. - Alt-J, Gogol Bordello, The Horrors, The Script, SOJA, Enter Shikari, CRO, SBTRKT, z ČR Cirk La Putyka

Čt 13.8. – Ellie Goulding, Foals, The Ting Tings, MØ, Ella Eyre, Balthazar, Interpol, z ČR Cirk La Putyka a Mydy rabycad

Pá 14.8. – Avicii, Kasabian, Marina and the Diamonds, The Subways, Jamie Woon, The Gaslight Anthem, z ČR Cirk La Putyka

So 15.8. – Kings Of Leon, Hollywood Undead. Major Lazer William, Paloma Faith, Nero, Foxes, z ČR Cirk La Putyka,

Ne 16.8. - Limp Bizkit, Rudimental, Martin Garrix, José Gonzalez, Kwabs, Fauve, Passenger, C2C, z ČR Cirk La Putyka,

Pro návštěvníky, kteří neznají Sziget lze ve zkratce říci, že je to největší hudební festival ve střední Evropě, který probíhá na ostrově na řece Dunaji v maďarské metropoli Budapešť a zatím jako jediný v historii je  dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ (2011 a 2014). I pro letošní rok areál prošel řadou úprav a vylepšení.  Kromě návratu obřího tanečního stanu si návštěvníci mohou užít nově divadelní a klidovou zónu festivalu Sziget. Nebude chybět ani scéna věnovaná jazzu a klasické hudbě, world music s hvězdami jako je Goran Bregovič či Maríza, nebo scéna s irskou hudbou.

Protože festival se nachází na ostrově o rozloze 76 hektarů, doporučujeme již předem prohlédnout mapy areálu.

Mapa festivalu ZDE http://szigetfestival.cz/_/info/mapa_festivalu_2015

Na festivalu bude i výrazné české zastoupení, a to ani ne počtem vystupujících, jako spíš počtem představení. Kromě skvělých Mydy Rabycad, kteří zahrají v rámci scény věnující se evropské scéně Europe Stage a vítězů talentové soutěže Jednou trefou na Sziget kapely Ghost of You, se chystají na Sziget také famózní Cirk La Putyka. Ti zde odehrají šest představení.Budeme stavět speciální program přímo pro festival. Chceme vycházet z různých hudebních žánrů i z historie naší company. Tématy pro Sziget jsou historie hudby, česká kultura, virtuozita, ekvilibristika a fantazie,“ ohlašuje  Rostislav Novák, režisér a umělecký ředitel Cirk La Putyky, prémiové představení pro Sziget.

http://szigetfestival.cz/news/ei_na_szigetu_2015_letos_vraznji_ne_kdy_dv._.649.html

Aftermovie 2014: http://youtu.be/k_JqgPOJBpA

Více informací a vstupenky na: www.szigetfestival.cz

Press photos of Sziget 2014 (please credit the photographer) can be found here: https://www.dropbox.com/sh/vu21gvtuqkgwc47/AAAKIdQ70xiXaZu6-Mg2Xuzaa?dl=0

Co je Sziget:

Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá na ostrově na řece Dunaji v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu a to více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014, a pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti téměř 400 000 fanoušků (vloni rekordních 415000) z více než 80 zemí. Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2014 byly poprvé vyprodané permanentky ještě před začátkem festivalu.

STŘEDA 15.07.2020
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(