TISKOVKA

Severočeský Shotgun Festival hlásí termín a první jména

Jubilejní 15. ročník přehlídky současné klubové hudby se koná od 7. do 9. září 2018, v první vlně interpretů je francouzský electro mág Umwelt, housový šaman The Maghreban, legenda ostrovního drum'n'bassu Loxy nebo český live act Windowlickerz.

Festival dlouhodobě mapuje nejaktuálnější proměny na poli housu, techna, electra a drum'n'bassu a řada zahraničích hostů se představí v české premiéře. Na dvou pódiích se v průběhu dvou nocí představí dvě desítky hudebníků z celého světa.

„Chceme vozit ty nejzajímavější djs a producenty, se kterými se v průběhu roku potkáváme v klubech a na festivalech po Evropě. Zároveň je pro nás důležité udržet přátelskou atmosféru festivalu a rozumnou cenu vstupenek. Doufáme, že i letošní ročník bude nejen pro náš tým vrcholem zdejší festivalové sezony,” říká k letošnímu ročníku hlavní organizátor festivalu Daniel Morávek.

Shotgun Festival (foto: Ondřej Tůma)

Umwelt, milovník analogového zvuku a zakladatel labelů New Flesh a Shelter pochází z francouzského Lyonu a na svém kontě má více než 40 releasů, jejichž zvuk navazuje na klasické detroitské a holandské electro. V jeho produkci se potkávají těžké kovové beaty s hrubými atmosferickými plochami a frenetickými syntezátorovými sekvencemi a není náhodou, že v březnu letošního roku ho čeká vystoupení v berlínském Berghainu po boku Heleny Hauff nebo Dj Stingraye. Na Shotgunu zahraje v české premiéře v pátek 7. září

Umwelt

Loxy aka Andrew Campbell byl jedním z těch, kteří v 90. Letech nasměrovali drum'n'bass na dlouho dopředu. Od rodičů si odnesl lásku k dubu a ragga, později se skrz londýnská pirátská rádia dostal k raveu a jungleu, a od roku 1990 pomalu budoval svojí sbírku vinylových desek. Jeho jméno se brzy začalo objevovat na lineupech všech zásadních jungleových akcích po celém Londýně, na přelomu tisíciletí pak vydal svá první EP na labelech Metalheadz nebo Renegade Hardware a temný zlomený zvuk šíří po celém světě až do dneška.

Loxy

Velkou Británii bude na Shotgunu reprezentovat také The Maghreban aka Ayman Rostom. Jeho kořeny jsou v hip-hopu, ale v posledních letech vzal útokem světovou scénu „outsiderského” housu. Hladce kombinuje vlivy severoafrické a orientální hudby s klasickým zvukem analogových syntezátorů a bicích modulů a jeho produkce se objevila třeba na legendárním francouzském labelu Versatile nebo bristolském vydavatelství Black Acre. Shotgun bude i pro něj zdejší premiérou - vystoupí v sobotu 8. září.

První vlnu zveřejněných umělců uzavírá český projekt Windowlickerz, jehož vznik inicioval pražský Lunchmeat Festival, a ve kterém se setkali brněnský modularový wunderkid HRTL aka Leoš Hort) a v Berlíně usazený pražský techno producent Oliver Torr. Na Shotgunu společně odehrají live set, ve kterém kombinují Hortovu divokou práci s analogovými okruhy modulárního syntezátoru a Torrovu soustředěnou práci se syntetickými atmosférami a chirurgicky přesné bicí sekvence.

Festival se tradičně koná na česko-polsko-německém trojmezí v Areálu Kristýna s možností ubytování v klasických dřevěných chatkách nebo ve stanu, samotný festivalový areál se nachází jen pár set kroků od jezera.

Další jména letošního ročníku budou uveřejněna v průběhu následujících měsíců. Předprodej vstupenek bude spuštěn 6. 3. 2018 v 14:00. První vlna lístků v ceně 400,- Kč bude k dispozici v limitovaném množství 100 ks a k prodeji bude na serveru GoOut.cz [  http://bit.ly/2oS7Oaz ]


Shotgun Festival
7. - 8. 9. 2018
Hrádek nad Nisou | Areál Kristýna

Facebook: www.facebook.com/shotgunfestival/
Oficiální web: http://shotgunfestival.com

PONDĚLÍ 25.05.2020
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(