TISKOVKA

Tiskovka - CUBES with TC /UK/, KATCHA & QO

Poslední březnový pátek v S-Cube se ponese ve znamení dalšího dílu kvalitní drumandbassové klubovky Cubes. Takže kdo ještě neví co by, tak se našlo řešení :-D

Poprvé se v Olomouci představí Tom Casswell aka TC.
Britský rodák z Bristolu se dostal na výsluní dnb scény po vydání svého debutového alba Evolution v roce 2007 kdy obdržel prestižní ocenění "1Xtra Drum&Bass Awards" (obdoba Czech Drumandbass Awards) za nejlepšího producenta roku 2007. Svůj úspěch pak potvrdil vydáním několika remixů umělců jako je Rihanna, Damian Marley, Nas a Tinie Tempah.
Brzy bylo jasné, že TC není jenom jeden z dalších "anonymních" djs a producentů, kteří jsou většinu času zavření ve studiu. Jako jeden z prvních porušil zajeté klišé tím, že použil své vlastní vokály na několik svých tracků. Vrcholem jeho "pěvecké" kariéry pak byl veleúspěšný singl Hold Your Color od australských Pendulum. Po krátké tvůrčí přestávce se v roce 2011 vrací na scénu se zbrusu novým labelem Don´t Play Records a jeho peckou Tap Ho, která se po právem stala jednou z nejhranějších skladeb loňského roku. Spolu s novým labelem představil také myšlenku a směr, kterým se chce ubírat jeho další produkce. "Už si nebudu hrát. Nechci dělat věci polovičatě. Teď jsem ve fázi, kdy si můžu vybrat svou vlastní cestu.“O temnější support na hlavní stagi se postará dj a producent QO, který pochází z malé beskydské vesnice Kunčice pod Ondřejníkem. Jeho první kontakt se zlomenými beaty byl někdy kolem roku 2001/2002 které nazývá "zlatá éra dnb". Zajímalo ho hraní a djing a proto se spolu s pár kamarády rozhodl koupit gramce a první vinyly. Po nějaké době se rozhodl zkusit dělat svoje vlastní tracky. Proto prodal gramofony i desky, aby mohl zakoupit kvalitní studiové vybavení. Momentálně má za sebou několik úspěšných releasů na zahraničních labelech jako je Trust In Music, Disturbed Records a Close 2 Death Recordings.

Hvězdný line-up doplní djane Katcha, jedna z předních osobností čekého drumandbassu. Katcha je jednou z mála úspěšných djanes u nás, která aktivně hraje již déle než deset let. Za sebou má úspěšný projekt Da Babas - live jungle vystoupení po boku MC Adaby a Kláry Nemravové. Tentokrát však vystoupí s novou posilou - MC Katrin, která se loni umístila na 4. místě mezi MC´s v anketě Czech Drumandbass Awards.

Dalším jménem na hlavní stagi je dj Gotia ze Stonedraiderz crew. Má za sebou několik ročníků úspěšné open air party Tankodrum a Bike on Water. Spolu s ním vystoupí také Crackenn & MC Trchi, který se umístil na 2. místě v soutěži Ring 4 MC´s.

Druhou stage, která bude v rytmu breakbeatu, raggajunglu, dubstepu a dnb odstartuje Solaris. Jako další se představí prostějovský dj Harry Junior z Basstards crew se svým breakbeatovým setem. Po něm se za gramci objeví Shiwazz z Kotel Bojler Crew s pro změnu dubstepovým setem. O ragga jungle a raggatekk se postará olomoucký dj You2 z Rajjagunjle Rockers crew. Druhou stage uzavře drumandbasssový jezdec z Drtek crew - dj Daffy.
O kvalitní vizuální požitek se postará dvojka Epileptic Visions VJ´s, která předvede live projekci na několika projektorech. Mimo jiné bude také posílen JBL soundsystem v S-Cube tak jako na úvodní party s B-Complexem. Předprodej lísků je od 20.3. v S-Cube a Informačním centru na Horním Náměstí. Drinkem večera je Jägermeister a Havana za sympatických 30 Kč, takže se máme na co těšit. :)

Drumandbass & Dubstep Stage:
===================

TC (Don´t Play Records/ D-Style Recordings/UK)
QO (Citrus Recordings, Disturbed, Close2death/CZ)
KATCHA & MC KATRIN (Motion Booking)
CRACKENN & MC TRCHI (Rajjagunjle Rockers/DrumUp)
GOTIA (Stoned Raiderz)

Raggajungle & Break/House Stage:
=====================

YOU2 (Rajjagunjle Rockers/DrumUp)
SHIWAZZ (Kotel Bojler)
DAFFY (Drtek)
HARRY JUNIOR (Basstards)
SOLARIS (DaBomb)

PŘEDPRODEJ:
150,- CZK (S-Cube a Informační centrum Olomouc)
NA MÍSTÉ:
180,- CZK
Start: 21:00
DRINK VEČERA: Jaggermeister a Havana za 30,- CZK !!!!!
 link na událost

PÁTEK 03.02.2023
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(