FRESH MUSIC

Optiv & BTK - Dirty Tricks LP

Na začátku měsíce června se Optiv & BTK rozhodli ukázat nám svoje "lumpárny"(Dirty Tricks), které spolu provádějí ve studiu. A protože každý takový počin musí být patřičně zdokumentován a vyšetřen, chopili jsme se toho na serveru drumup.cz a nyní zde předkládáme výsledky vyšetřování...

Nejdříve začneme stručným popisem podezřelých osob.

OPTIV:

Sírg č.1: Optiv

Jméno:

Edd Holmes
Současné místo pobytu:                                                                            
Švýcarsko
Vydává od roku:

2002
Labely:

Red Light Records, Project 51 Recordings, Citrus Recordings, Bad Taste Recordings, Close 2 Death, Shadybrain, C4C Recordings, Mindtech LTD,…

Popis pachatele:
Producent, člen legendárních Cause4Concern, zakladatel a majitel labelu Red Light Records. Na scéně pohybuje již 14 let. Ve volných chvílích rád lyžuje, jezdí na kole a hraje PS3.


BTK:

Sígr č.2: BTK

Původ:

Brazílie
Jméno:

Vinicius Honorio                                                              
Labely:

Mainframe Recordings, Basswerk Files, Uprising Records

Popis pachatele:
Jako Dj se Drum and Bassu věnuje od roku 1999 a první releasy mu začaly vycházet v roce 2009. V současnosti patří k nejvýraznějším osobnostem scény neuro-tech vlivu.

Společně páchaná "trestná" činnost:

Tihle dva výše zmiňovaní si zhruba v roce 2011 řekli, že to zkusí společně a tak již pod názvem Optiv & BTK vysílají do světa vynikající pecky např. Inception, Lurker, Let It Hit Em, Blindstruck, Mind Over Matter, Kingpin, Gateway, které vycházejí pod nejznámějšími labely jako je Dutty Audio, RAM Records, Renegade Hardware, Frequency, Virus, Dispatch Recordings a Demand Records. Na konci února letošního roku vyšel release Over The Edge. Nyní atakují žebříčky DnB další várkou kvalitní muziky v podobě debutového alba. Tak si pojďme poslechnout, jaké "špinavé triky" si pro nás připravili.

Optiv and BTK

Album obsahuje 13 skladeb, které svým nezaměnitelným stylem prezentují velkou zkušenost a preciznost obou producentů. Co se týká stylu zvuku, nedočkáme se ničeho, na co bychom nebyli zvyklí. Album tedy není překvapivé, ovšem rozhodně ne bez nápadu. Jejich charakteristický hutný bass do rolujících vlivů techstepu a neurofunku, to je to, co se lidem velmi libí a vytváří nezaměnitelný sound tracků, jež na každé party bezpečně poznáte po uplynutí několika vteřin.

Pár slov přidal i dj Shede:
Obzvláště vypečená je hned úvodní skladba Don't Need You. která skoro vytváří nový typ neuvěřitelně rolující vokálovky s tak mohutnými zvuky, že při poslechu nebudete vědět, na kterou světovu stranu svými končinami pohybovat, abyste to celé procítili;). Tahle jednoznačně patří mezi ty nejprovařovanější. Ale i ostatní kousky jako No Way Out, Payback, Infested nebo můj favorit Mind Control představují to nejlepší ze současného neura a techstepu. Pokud chtěli autoři vytvořit "deep, funk-fuelled, future-tech sound", tak se jim to povedlo na výbornou.

Vyšlo pod legendárním labelem Virus Recordings 11.6.2012.

AVAILABLE FORMATS:
2 x VINYL LP:
DIRTY TRICKS / DONT NEED YOU
INFESTED / HAYWIRE

Buy:
Juno UK, Chemical Records UK

Optiv and BTK - Dirty Tricks vinil


Tracklist CD/DIGITAL

/01/  OPTIV & BTK – DONT NEED YOU
/02/  OPTIV & BTK – NO WAY OUT
/03/  OPTIV & BTK – CANTILEVER
/04/  OPTIV & BTK – LET YOURSELF GO
/05/  OPTIV & BTK – DIRTY TRICKS
/06/  OPTIV & BTK – INTO THE WILD
/07/  OPTIV & BTK – RIPTIDE
/08/  OPTIV & BTK – START IT AGAIN
/09/  OPTIV & BTK – PAYBACK
/10/  OPTIV & BTK – TERMINAL CITY
/11/  OPTIV & BTK – MIND CONTROL
/12/  OPTIV & BTK – INFESTED
/13/  OPTIV & BTK – HAYWIRE

Buy CD: Juno UK, Chemical Records UK
Buy DIGITAL: Chemical Records UK, Beatport

Optiv and BTK - Dirty Tricks CD cover


Ukázky starší produkce:

Optiv & BTK - Jacknife (Official Video)

Optiv & BTK - Dirty Tricks LP

SOBOTA 25.01.2020
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(