OSTATNÍ

Seznamte se, DJ MURTE

Pravidelné návštěvníky českých parties a festivalů jistě nepřekvapí pseudonym označující tohoto všestranně nadaného umělce. Pro ty ostatní, kteří o něm zatím ještě neslyšeli nebo pro fanoušky, jež by se o něm rádi dozvěděli něco více je určen právě tento článek. Tak se pojďme podívat na zoubek tomuto designérovi, djovi, promotérovi a jednomu z nejvýznamnějších „dabplejťáků“ na současné české elektronické scéně.

             Dj Murte???

Tomášovy začátky s drum&bassem se datují zhruba od roku 2002 a za těch téměř 10 let toho stihl poměrně dost. Pochází z Východních Čech konkrétně z Ústecko Orlicka. Tam vzniká skupina Panda Unity (ve které je dodnes členem) a začínají se pořádat první parties po okolí. Mezi ty nejprofláklejší patří například Invanders nebo legendární Attention, ta se může pyšnit k prosinci roku 2012 úctyhodným 39. pokračováním. Kromě hudby se věnuje také průmyslovému designu (zdroj lidovky.cz). Jeho sídlem je v současnosti Praha, kde společně se svým bratrem Jirkou (dj Kostka, vynikající fotograf a dj) vede firmu zabývající se grafikou, architekturou, designem a focením – StudioVACEK.

Panda Unity crew:
Murte
Von Lukash
W23
Kostka
King Natty Pete
Rosha
Cresh
Bára (vocál)

Booking: djmurte@gmail.com / Prague

Pilíř jeho hraní spočívá na djingu převážně ze tří playerů prokládané vlastními dubplaty, jež se na internetu těší velké oblibě a každý ho podle toho bezpečně pozná. Murteho dubplaty dosáhly k dnešnímu datu úctyhodného počtu 30 skladeb a najdou se mezi nimi jak drum&bassové skladby, kterých je nejvíc, tak záležitosti z oblasti breakbeatu, elektra nebo dubstepu. Zve si převážně české mc´s a vokálisty, kteří tak tvoří skutečně originální spojení elektronické hudby s českými texty. Určitě je zde potřeba zmínit jména jako Mr. Cocoman, Suppafly, Mr. Roll, Messenjah, Brejchus, MiC – key Dreadalist, Dr. Kary, Mc Jacob, Sestry v Rýmu, Haator, Ideafatte, BlackFish, PapaRasty nebo Leon. Jeho zahraniční spolupráce je pak reprezentovaná v současnosti velice horkým železem na drum&bassové scéně – mcím Coppou, který mu vokálově doplnil track Gutterpump. A pokud jste někdy slyšeli o legendě říkající si Deadly Hunta, pak vězte, že i ten spolupracoval s Murtem na dubplatu Twilight. Mezi další zahraniční kooperanty patří také Tenor Fly a Jamalski.

LINK NA MURTEHO YOUTUBE KANÁL

Nejnovější Murteho počin roku 2013, spolupráce s Leonem:


Mc´s Brejchus a Gleb Schizofrenik


Legendární ILAM a jeho exkluzivní dubplate Pošli mi jointa


Breakbeatový dubplate s Coppou


Murte a jeho set 4U z roku 2012


DJ MURTE!!!

ÚTERÝ 27.02.2024
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(