TISKOVKA

STEPSLET with NYMFO (NL) Favál / Brno / 29.03.2013

Headlinerem večera bude holandská djská špička a vynikající producent - NYMFO. Jeho tracky najdete na labelech Black Sun Empire, Metalheadz, Samurai, RAM, Renegade Hardware, State Of Mind, Project 51 a spousty dalších! Debutové album a několik dalších desek vydal na jeho domovském labelu Commercial Suicide (Klute zkrátka ví, co je dobré).

Když se řekne Holandsko, většině se jako první vybaví kvalitní vzorek do skla, pak třeba drum & bass, nějaké to "hárdkór" techno, větrné mlýny, plantáže plné růží a taky určitě "děravý" sýr. Holandsko má hned několik významných DJů a producentů v oblasti DNB - Eye D, DJ Hidden, Bong Ra, Black Sun Empire, Noisia, Falcon a další. Bezpochyby mezi ně patří i sympaťák Bardo Camp alias Nymfo.

Ten do Brna přijede premiérově, a kdo měl tu možnost ho slyšet v pražském Crossu a nebo v Roxy, tak určitě potvrdí, že byl dvakrát po sobě vyhlášen za nejlepšího DJe roku právem. Ač je jeho tvorba rozprostřena hodně doširoka a zabírá téměř všechny polohy drum & bassu, tak jeho sety bývají energické a plné hlavně techstepu, neura i liquidu a deepu. Jak sám říká: "je rozdíl hrát v rádiu, nebo namixovat podcast na domácí poslech a je rozdíl přijít na akci a zapadnout do atmosféry".

Nymfo ví, jak si podmanit celý parket a přesvědčí vás o tom 29.03. na dalším Stepsletu, tradičně pod taktovkou Redrum Crew a v prostorách klubu Favál. Sestavu hlavní stage doplní zástupci z řad pořadatelské Redrum crew X.Morph, Soldik, VJE, Panzer, Pier, Wiit a Helmut. Vizuálně večerem bude provázet VJ Spool. Druhou stage si vezmou do parády další Redrumáci: Hrr.nec, Mystique, Casper, Mushka, Checkmate a zahrají vám Psy-Breakz, Tekkno a Raggajungle. Do upomínek si zapište: 29.03.2013 - Favál - Stepslet! A jak už to tradičně bývá, vstupné je 70kč do 22:00, po té za rovných 100kč a startujeme ve 20:30 na Main stagi.

profil 

NYMFO (Commercial Sucide, Black Sun Empire / NL)

Nymfo začal s DJingem už ve čtrnácti a chvíli na to začal organizovat první akce s názvem Red Zone a pokračuje v tom dodnes. S nasbíranými zkušenostmi se stal nejvyhledávanějším holandským djem a v roce 2005 a 2006 se stal DJem roku. Do studia, ač to chtěl udělat mnohem dříve, se dostal až v roce 2005 k tehdy také začínajícímu, dnes jedné z ikon deep drum & bassu, producentovi, který si říká Icicle. Ten mu ve studiu ukázal několik tipů a triků a zanedlouho na to, spolu začali vydávat desky na renomovaných labelch jako RAM, Critical, Renegade Hardware, Crunch a Shogun Audio.

Bardo ve studiu nerad sedí sám a ačkoliv má nápadů plnou hlavu, rád spolupracuje s kolegy v oboru. Jedním z prvních byl již vzpomínaný Icicle. Pod pěknou sérii desek se podepsal i s Proximou a opět to byl Renegade Hardware, Frequency (sublabel labelu RAM) a Inneractive. Také při cestování po světě často usedal do křesel ve studiích například s Dose, Cern, Chris.Su, State Of Mind, June Miller, Meance a Black Sun Emire. Někdo si z dovolené vozí kamínky, úpal, nebo průjem, no Bardo si vozí nové tracky. Ale stejně tu největší pecku složil s tuzemskými  kolegy Black Sun Empire a udělali jednu z jeho nejznámějších pecek "Kempi". Ta vyšla na albu Black Sun Empire - Lights & Wires před třemi lety. K tomuto tracku se tenkrát vázala i remixová soutěž, ve které první místo obsadil Čech Misology.

Ve stejné době jako "Kempi" vznikly další dvě desky, které ho dostaly do podvědomí širokého publika a do setů mnoha DJů. Byly to desky "Try To Forget / Autonomous Robot" pro Critical a "Matchstick b/w Bionic Fingers pro Commercial Suicide. Byl to právě "Matchstick", ze kterého "vytekl" i Klute a Nymfovi tak pomalu začal končit kočovný, i když velice úspěšný, život po labelech CIA, Project 51, Samurai, Vampire, Metalheadz, 31 a Dispatch. Klute mu totiž poskytl stálou střechu na hlavou a na to záhy Nymfo odpověděl velkým EP s názvem "Double Dutch".

Toto EP je napěchované energickými bicími a hypnoticky založeným techno groovem. Loni v létě, tedy přesně rok po "Double Dutch EP", přišlo konečně na řadu debutové album nesoucí trefný název "Characters". Tady se Nymfo celkem dost vyřádil a napsal ho jakoby Klutemu na míru. Od soulful, přes neuro, experimntal a liquid až k bass music. Absolutně největší highlity alba jsou dva tracky. Neuro nátěr "Bosshoven" s June Miller a technoidní "Battlefish" s Black Sun Empire.

Nymfo je i skvělý remixér. Remixoval belgický soul-funkový projekt Ultrasonic 7 - Lips They Move,  švýcarské Lost Sequence - Spice Market a konečně i State Of mind – Novocaine Dub. První deskou, kterou se v novém roce pochlubí, bude "Suddenly b/w Air Jacks" a nevyjde nikde jinde, než na Commercial Suicide. Díky variabilitě, ve které se Nymfova produkce pohybuje, se mu dostalo supportu od různých světových DJů: Andy C, Teebee, Goldie, Fabio, Klute, Commix, Hype, Friction a mnoho dalších.

http://www.facebook.com/nymfoDNB
https://soundcloud.com/nymfo

http://soundcloud.com/blacksunempire/winner-black-sun-empire-nymfo

Main Stage (Drum & Bass)
Nymfo (Commercial Suicide, Black Sun Empire / NL)
X.Morph, Soldik, VJE, Panzer, Pier, Wiit, Helmut (Redrum)

Second Stage (Psy/Breakz/Tekkno/Raggajungle)
Hrr.nec, Mystique, Casper, Mushka, Checkmate

Kdy: 29.03.2013
Kde: Brno, Favál - Music Circus
Start:
20:30
Konec:
06:00
Vstup:
70,- do 22:00 / 100,- po 22:00
GPS:
16.5797586°E, 49.1847286°N
Web:
www.redrumcrew.cz

NEDĚLE 22.04.2018
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(