PARTY INFO

Let It Roll 2013 report by Pospitch

Bass music festival Let It Roll navštívili 3 členové Drum Up crew, a tak jsem se rozhodnul, že napíšu report. Jeli jsme v sestavě Pospitch, já jsem se snad jako jediný z nás těšil i na dubstepové pasáže, Jemle, který má rád romantické procházky, a tak po většinu času lítal ze stage na stage, takže musel slyšet od každýho aspoň trošku (otázka, jestli si to pamatuje :)) a Mer-G, který měl za celý víkend jedno pivo, protože zodpovědně dělal šoféra pánům jako Ed Rush, Optical, RymeTyme, Black Sun Empire, Fourward a dalším.

Letošní open air festival Let It Roll se poprvé nekonal u pískovny Oplatil, ale v prostoru kasáren u Benešova, který, i přes moje prvotní obavy, stál za to. Jediné co mi tam chybělo byla voda, kde by se člověk mohl ochladit přes slunečnou sobotu, ale i tak se dalo pěšky dostat na bazén, nebo nějakej koupák. Celý areál byl tak velký, že jsme měli menší problém najít kámoše, kteří nám drželi místo. Po pár telefonátech jsme to nakonec zvládli, otevřeli pivko, začali vybalovat věci, stavět stany a rozpalovat gril, abysme vzápětí mohli rozkalit Havany, Kapitány a další drinky na rozjezd večera. Kolem 21:30 už byla ideální nálada a tak jsme vyrazili směr RAM stage, protože jsme chtěli stihnout Awakening of Monsterbot. Cestou ke vstupu jsme potkali pár smutných lidí, kteří se nás ptali na koláče a chvilku po nich o poznání “veselejší” typy, kteří nám koláče skoro vnucovali a pak už jsme dorazili ke vstupu. Nebyl tu žádný zádrhel, stačila minuta a byli jsme na druhé straně.

Samotný areál festivalu byl dobře vyřešený, na RAM stage se musely obejít v podstatě všechny ostatní stage, ale to nebyl žádný problém. Hlavní stage byla opravdu velká a i přes návštěvnost 15.000 lídí se tam člověk nemusel mačkat, když nechtěl. Pódium pro DJs bylo obří, v robotím stylu, což bylo téma letošního LiRu po loňské apokalypse. Opravdu se mi líbila vsuvka Awakening of Monsterbot, která v pátek a v sobotu kolem desáte večer odstartovala show i s vizualizacema, nemá cenu to popisovat, video řekne vše :)

Hned jak Monsterbot ožil, tak Ed Rush & Optical rozduňeli 100 kW soundsystem a párty začala nabírat obrátky. Po Ed Rush & Optical nastoupil Wilkinson a zároveň Koven na Staropramen stage. Tam byl ale tak strašnej zvuk, že jsme to museli okamžitě otočit na Virus stage, kde zrovna hráli The Upbeats. Od půlnoci začínala Noisia a v setu se objevilo všechno, od jejich starých pecek přes dubstep, jako třeba jejich remix Scary Monsters and Nice Sprites, až po trap, což mě dokonce trošku překvapilo, samozřejmě pozitivně :) I přesto že po Noisia nastupoval Andy C, po delším čase stráveným na hlavní stage jsme si šli poslechnout Ed Rush & Optical na Virus stage, které doprovázel jejich dvorní MC RymeTyme. Pánové hráli tak kvalitně, že jsem se od té doby nemohl rozhodnout, na kterou stage jít. Naštěstí, díky alkoholu, jsem si z toho velkou hlavu nedělal, i tak jsem ale chtěl slyšet všechno, hlavně moje oblíbence Calyx & Teebee. Ti zahráli přesně podle mých očekávání a dokonce jsem stihnul odběhnout na Audia.

Monsterbot

Dál už začínají být moje vzpomínky mlhavé, ale rozhodně jsem si to užíval do konce :) Když jsem při východu slunce balil “cigáro”, tak jsem měl z celé noci výborný pocit. Trošku horší pocity jsem měl z toho, jak budu spát, když během chvilky začne být ve stanu nesnesitelné vedro. Nakonec jsem zjistil, že spánek není až tak důležitý a že stačí chvilka odpočinku kdekoliv ve stínu, abych byl ready do sobotního dne v Benešově. K tomu mi pomohla i sprcha, ovšem největší fail bylo množství sprch v kempu. Byl jsem rád, když jsem se do ní dostal během 40ti minut a pak z ní honem rychle vypadnul.

Odpoledne jsme vyrazili na oběd do centra a cestou na náměstí jsme viděli stovky lidí posedávat kde se dalo, hlavně aby to bylo ve stínu. K mému překvapení jsme se dokonce vlezli do restaurace, i přesto, že nás bylo 10. Najezení jsme nakoupili lahváče a zakempili v nedalekém zámeckém parku, kde se příjemně relaxovalo až do podvečera, pak honem do kempu, otevřít další Kapitány a začali jsme nanovo :)

Humani v Benešově

Opět jsme vyrazili tak, abysme stihnuli probuzení Monsterbota a dokonce jsme slyšeli i konec Sukiho setu. Monsterbot sklidil úspěch stejně jako v pátek a na pódium vběhla Ayah Marar se singlem Follow You. Feed Me začal electro housem a občas mě potěšil dubstepem, zejména když tam poslal Centipede od Knife Party :) Pak nastoupil Netsky, který určitě udělal radost většině lidí, já jsem to až tak neprožíval. Snad nejvíc se mi líbil moment, kdy měli problém s technikou a přestala hrát hudba, tak to tam aspoň Ayah Marar zachránila vokálem bez hudby - zpíváním Shake Your Body od Shy FX. A když potom tak energicky zpívala The Siren od Bungle (Camo & Krooked Remix), tak jsem si zapařil i já :) Blížila se druhá hodina ranní a já měl jasno, kam jít. Blackout stage, Black Sun Empire! Do kotle jsem se tentokrát nehnal, protože sem neměl tolik energie co v pátek a tak jsem dal přednost prostoru a vzduchu v blízkosti zadních dveří. I tak jsem si set užíval, zejména singly jako Feed The Machine. Talentovaný DJ A.M.C zakončoval hlavní stage kvalitním mixováním a díky tomu ani nikomu nevadilo, že zrovna začínala bouřka. Ve 4 hodiny se téměř všichni přesunuli na Blackout stage, kde zrovna diktoval Neonlight a než skončil, tak už bylo po bouřce.

Let it Roll

Let It Roll 2013 musím ohodnotit kladně, přece jenom měl nejsilnější lineup v historii, největší návštěvnost a zvuk na hlavní stage byl parádní, stejně tak téma, světla, lasery a vizualizace. Prostor kasáren byl na takovou párty ideální, ale podle toho co jsem se dočetl, tak se tu LiR už opakovat nebude. Jsem zvědavej, čím nás kluci z Beat Promotion překvapní příště, ať už to bude nové místo, téma, nebo nadupanej lineup :) V sobotu jsem natočil i pár videí, není to extra kvalita, ale zvuk se dá, pro připomenutí to určitě stačí ;)

PÁTEK 20.07.2018
Dnes nemáme v partylistu žádnou akci :(